İletişim

  This form uses Akismet to reduce spam. Learn how your data is processed.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hayal Gücü Merkezi Hakkında

  Merak Ettikleriniz

  • Hayal Gücü Merkezi Nedir?

   Hayal Gücü Merkezi; hayal, merak ve beceri toplulukları kurarak, iş birliği içinde kültürel değişim yaratmak üzere yola çıkmış çocukların ve yetişkinlerin  birlikte kurduğu bir sosyal girişim ve  sivil toplum kuruluşudur.

  • Hayal Gücü Merkezi Kaç Şehirde Var?

   Hayal Gücü Merkezi çocuklarla birlikte tam olarak 65 şehirde çalışmalar gerçekleştiriyor.

  • Yapabilirim Meclisi Nedir ?

   Yaratıcılık, üretkenlik, farkındalık ve empati düzeyi artmış bir topluluk oluşmasını sağlayan, çocukların kendilerinin ve etrafındakilerin becerilerini keşfetmesini amaçlayan bir uygulamadır.

  • Hayal Gücü Derneği Ne Zaman Kuruldu ?

   Hayal Gücü Derneği, 33 ÇOCUK VE 17 YETİŞKİN ile birlikte 2020 yılında kuruldu.

  • Hayal Gücü Derneği Nedir ?

   Hayal, merak ve beceri toplulukları kurarak, iş birliği içinde kültürel değişim yaratmak üzere çocukların ve yetişkinlerin birlikte kurduğu bir sosyal girişim ve sivil toplum kuruluşudur.

  • Hayal Gücü Merkezi Ne Yapar?

   Hayal Gücü Merkezi; çocukların, yetişkinlerin bireysel farklılıklarını dikkate alan, potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayan, merak ve beceri odaklı yeni nesil sistem, öğrenme, topluluk  ve deneyim tasarımları gerçekleştirir.

  • Hayal Gücü Merkezi Yaklaşımı Nasıldır?

   Hayal Gücü Merkezi,  tüm çalışmalarında çocuklar, eğitimciler ve uzmanlarla birlikte geliştirdiği kendine özgün, çok paydaşlı, topluluk, merak ve beceri odaklı sürdürülebilir bir model kullanır. Bu modelin adı; Sor, Keşfet, Üret.

  • Soru Merak Kütüphanesi Nedir ?

   Çocukların soru ve meraklarının, özgün yöntemlerle toplanıp yorumlanarak, ilgi ve öğrenme ihtiyaçlarını ortaya çıkarmaya yarayan süreçtir. Atölye ve etkinlikler çocukların meraklarıyla başlar ve içsel motivasyon yüksek tutulur.

  • Hayal Gücü Merkezi Amacı Nedir ?

   Eğitim sistemini, müfredatı, okulları çocuktan hareketle merak ve beceri odaklı geliştirmek. Çocukların ve gençlerin seslerini her alanda yükseltmek. Adım atmaya, cesaret etmeye korkmayan bir toplum oluşumuna katkı sağlamak.

  Bizimle Paylaş

  Sen Neyi Merak Ediyorsun?