Hayal Gücü Merkezi hayatımda ne değiştirdi?

YAZAN: Fedai Can Bayraktar, Lise Öğrencisi

Hayal Gücü Merkezi benim hayatımda aslında çok şey değiştirdi. Kendimi keşfetmiş oldum, farklı fikirlere sahip insanlarla tanıştım, farklı hayallere sahip insanlarla ekip çalışması yaparak büyük işler başardım.

Hayal Gücü Merkezi; Soru Merak Kütüphaneleri ve Yapabilirim Haritası’yla hem farklı yeteneklere sahip insanları bir araya getiriyor hem de aynı merağa sahip çocukların iş birliği yapmasını ve böylelikle de özsaygınlığı, öz disiplini ve ekip ruhunu insanlara kazandırmış da oluyor.

Kısacası Hayal Gücü Merkezi benim hayalimdeki bir yer ve bunun yayılması gerektiğini düşünüyorum. Ben Ocak 2017 tarihinde 2. kitabımı bitirdim ve arkadaşlarımla bir araya gelip eski ismiyle Macera Birliği yeni ismiyle Dream Catchers adını alan grubu kurduk. Farklı yeteneklere, farklı hayallere sahiptik ve farklı ortamlardan bir araya geldik. Yazar olmak istiyorsak kitap yazıyoruz, tasarım yapmak istiyorsak tasarım yapıyoruz kısacası bir şey yapmak istiyorsak onu yapıyoruz. Hayallerimiz konusunda beklemeden çalışıyoruz, dostluk bağlarımızı pekiştiriyoruz en önemlisi de büyüklerin yaptığı işleri daha küçüklükten yapıyoruz. Bu beni aşırı derecede heyecanlandırıyor çünkü bir hayalim var ve gerçekleştiriyorum üstelik bunu sevdiğim insanlarla yapıyorum ayrıca yardım isteyebileceğim bir kitle de var.
Üretim yapmak olsun, ekip çalışması olsun bunlar benim kendimi keşfetmemi sağladığı için ders başarımı üç kat arttırdı diyebilirim. Hangi alanda ilgiliysem orda çalışma fırsatı bulmak mutluluk verici. Ben de artık Hayal Gücü Merkezi’nin eski mezunlarındanım, Haziran 2018’de mezun oldum ve yeni eğitim yılım için Plevne Anadolu Lisesi’ne gittim. Hayal Gücü Merkezi’nde yapılanları, Dream Catchers grubunu ve birkaç tane daha takımı anlatınca öğretmenler, öğrenciler ve okul idaresinden de birkaç kişi bize hayran oldu. Bir öğretmenimiz de Hayal Gücü Merkezi’ni görmek istedi.
Aslında Hayalgücü Merkezi’ni liselere taşımak isteyince birebir aynısı olmasa da mini bir Hayal Gücü Merkezi ortamı oluştu… Hayal Gücü Merkezi şuan da da gelecekte de çok büyük işler başaracak ben buna inanıyorum. Lisedeki ders başarımı da iyi yönde etkilediğini söyleyebilirim. Belki fiilen okulda değilim ama şunu biliyorum: Nereye gidersem gideyim hep Hayal Gücü Merkezin’de olacağım…

Sonsuza dek nice hayallere…